Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) En İyi Öğrenci Yurdu

BELLA PAIS MANASTIRI / GİRNE

2bellapais

کلیسای کنار حیاط به بهترین شکل محافظت شده است. نقاشی های دیواری ایتالیایی در قرن 15 ساخته شده است. در کلیسا کنسرت های موزیک کلاسیک برپا می شده است. در آشپزخانه آن غذاهای سنتی طبخ می شده است. در حیاط میانی اتاق کار راهبان و مجلس قرار داشته است. اتق خواب راهبان و اتاق خزانه داری در طبقه بالا قرار داشته است. شب ها این بنا با چراغانی زیبایی در گیرنه قابل رویت بوده و منظره زیبایی را خلق می کند. روستای بلاپاییس هم به اندازه این بنا ظاهر زیبایی دارد.


DAU Öğrenci Yurtları

Dogu Akdeniz Universitesi (DAU) kampüs yurtları içerisinde en modern çizgisiyle, diğer yurtlardan daha yeni mimari tasarımı sayesinde öğrencilerin en çok tercih ettiği yurt özelliğine sahiptir. Ucuz ve uygun fiyat politikası ile öğrencilerin ve velilerin bütçesini sarsmayacak şekilde bir yol izlenildi.

2017, 2018, 2019 eğitim yılı, Kıbrıs 'ta Gazimağusa şehrinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Kampüs hayatınızı, eğlenceli ve 5 yıldızlı otel konforunda geçirebilirsiniz.

EMU ana kampüsü içerisinde bulunan üniversite öğrencileri için tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Ramen Öğrenci Yurdu, heryere yürüyüş mesafesindedir.