Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) En İyi Öğrenci Yurdu

SELİMİYE CAMİ / LEFKOŞA

13selimiye cami

مسجد سلیمیه که با ظاهر معظم در لفکوشای قبرس قرار دارد یک عبادتگاه خاص محصوب می شود. در بین سال های 1326-1209 با نام مسجد سوفیا بنا گردید. و از طرف عثمانی ها به مسجد فوق تبدیل شد. مسجد از 3 کریدور و 6 قسمت تشکیل شده است و بعد ها 2 منره و یک منبر به آن اضافه شد. ساخت مسجد سلیمیه در سال 1209 به عنوان کلیسای ایاصوفیه شروع به ساخت گردید. یکی از ویژگی های جالب این مسجد وجود مزارهایی در آن است. با زیارت این مسجد حس زیبایی شناختی و احساسات زیارت کننده گان بر انگیخته می شود.


DAU Öğrenci Yurtları

Dogu Akdeniz Universitesi (DAU) kampüs yurtları içerisinde en modern çizgisiyle, diğer yurtlardan daha yeni mimari tasarımı sayesinde öğrencilerin en çok tercih ettiği yurt özelliğine sahiptir. Ucuz ve uygun fiyat politikası ile öğrencilerin ve velilerin bütçesini sarsmayacak şekilde bir yol izlenildi.

2017, 2018, 2019 eğitim yılı, Kıbrıs 'ta Gazimağusa şehrinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Kampüs hayatınızı, eğlenceli ve 5 yıldızlı otel konforunda geçirebilirsiniz.

EMU ana kampüsü içerisinde bulunan üniversite öğrencileri için tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Ramen Öğrenci Yurdu, heryere yürüyüş mesafesindedir.